Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun kendisini “geçici devlet başkanı” ilan etmesiyle başlayan ve bugüne kadar devam eden Venezuela krizi derinleşiyor. Yağmaların başladığı, halkın su bulmak için su şebekelerini patlattığı ülkede durum öyle trajikomik bir hal aldı ki, dünyanın en zengin petrol yataklarına sahip olmalarına rağmen akaryakıt kuyrukları oluşmaya başladı.

Aylar önce Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu tanımadığını söyleyen Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ABD’nin de desteğiyle kendisini “geçici devlet başkanı” ilan etti. Bu gelişmeyle başlayan ve bugüne kadar devam eden Venezuela krizi derinleşmeye devam ediyor.

Başta ABD ile Avrupa Birliği (AB) olmak üzere birçok ülkenin Maduro’ya cephe almasıyla cesaretlenen Guaido, kendisini destekleyen herkesi sokaklara çağırdı.

ÖLÜ SAYISI 120’Yİ GEÇTİ

Protestoların dinmediği ülkede 5 gündür elektrikler kesik. Caracas yönetimi ise bu kesintilerin ABD’nin sabotajı olduğunu iddia ediyor. Öyle ki, elektrik kesintisi ile doğrudan alakalı olarak ölenlerin sayısı 21’e, kesinti nedeniyle dolaylı yollardan ölenlerin sayısının ise 100’ü geçtiği açıklanmıştı.