Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Hatay’da drone destekli sıkı asayiş uygulaması

HATAY’IN ANTAKYA İLÇESİNE BAĞLI ALTINÇAY MAHALLESİ’NDE KAMU DÜZENİNİN SAĞLAMAK, VİRÜS SALGININ TOPLUM SAĞLIĞINA YÖNELİK OLUŞTURDUĞU RİSKİ YÖNETMEK, YASAK OLAN HER TÜRLÜ SİLAH, PATLAYICI, UYUŞTURUCU MADDE VE KAÇAK EŞYAYI TESPİT ETMEK ADINA ASAYİŞ UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

HATAY’IN ANTAKYA İLÇESİNE BAĞLI

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Altınçay Mahallesi’nde drone destekli asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

Antakya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün sorumlu olduğu bölgede yapılan uygulamaya Asayiş Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Tem Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü, Kom Şube Müdürlüğü Antakya ve Defne İlçe Müdürlüğü, 284 personel, 41 ekip ve 1 Narkotik Polis köpeği katıldı.

Kamu düzeninin sağlamak, virüs salgının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, yasak olan her türlü silah, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyayı tespit etmek amacıyla yapılan denetimlerde 895 GBT kaydı sorgulanırken, 340 araç kontrol edildi. Ayrıca ekiplerin durumundan şüphelenerek durdurduğu bir şahıs üzerinden 51 adet captagon uyuşturucu hap ele geçirildi. Şahıs, gerekli işlemler için Narkotik Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Aynı zamanda 1 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan 5396 TL trafik cezası uygulandı.