Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Mersin’de ’pandemi bilgilendirme toplantısı’ yapıldı

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN 1 MART TARİHİNDE AÇIKLADIĞI ‘YERİNDE KARAR’ DÖNEMİNE GİRİLMESİNİN ARDINDAN MERSİN’DE ALINAN KARARLARIN DEĞERLENDİRİLDİĞİ PANDEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, VALİ ALİ İHSAN SU BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Mart tarihinde açıkladığı ‘yerinde karar’ dönemine girilmesinin ardından Mersin’de alınan kararların değerlendirildiği pandemi bilgilendirme toplantısı, Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, merkez ilçe kaymakamları, belediyeler, il müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ile oda ve borsa başkanları katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, pandemiyle mücadelede tüm ülkede olduğu gibi Mersin genelinde de çok ciddi ve sıkı bir mücadelenin devam ettiğini söyleyen Vali Su, Mersin’in pandemi tablosu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kentin pandemi risk haritasında turuncu kategoride yer aldığını ifade eden Su, kademeli normalleşme sürecinde rehavete kapılmadan, daha dinamik bir denetleme süreci içerisine girildiğini kaydetti. Vali Su, alınan tedbirlere sıkı bir şekilde uymaya devam edilirse pandemi tablosunda Mersin’in çok daha iyi durumlara geleceğini belirtti.

Toplantıda maske, mesafe ve hijyen kuralları ile izolasyon kurullarına uyulmasının önemini yineleyen Vali Su, “Mersin’in içerisinde bulunduğu tabloyu daha iyiye çevirmek elimizde” dedi. Farkındalık ve bilgilendirme faaliyetlerinin önemine işaret eden Vali Ali İhsan Su, pandemiyle mücadelede tüm vatandaşlar ile birlikte topyekun seferber olmak gerektiğini dile getirdi.

Mersin genelinde pandemi ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.