Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Vali Gül, kontrollü normalleşme uygulamalarını denetledi

YENİ TİP KORONA VİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA KONTROLLÜ NORMALLEŞME DÖNEMİNDE HAYATA GEÇİRİLEN ‘DİNAMİK DENETİM MODELİ’ GAZİANTEP’TE SABAH SAATLERİNDEN İTİBAREN UYGULANMAYA BAŞLADI. VALİ DAVUT GÜL DENETİMLER ESNASINDA RESTORANLARIN MASA MESAFELERİNİ TEK TEK DENETLEYEREK ÖLÇÜMÜNÜ YAPTIRDI. EKİPLERE DE UYARLARDA BULUNAN VALİ GÜL, DENETİMLERİN HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILMASINI İSTEDİ.

YENİ TİP KORONA VİRÜSLE

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında kontrollü normalleşme döneminde hayata geçirilen ‘dinamik denetim modeli’, Gaziantep’te sabah saatlerinden itibaren uygulanmaya başladı.

Vali Davut Gül denetimler esnasında restoranların masa mesafelerini tek tek denetleyerek ölçümünü yaptırdı. Ekiplere de uyarlarda bulunan Vali Gül, denetimlerin hızlı bir şekilde yapılmasını istedi.

Sabahın erken saatlerinde Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işçi servislerini denetleyen Vali Gül ve beraberindeki heyet, kent merkezinde bulunan restoran ve kafeleri de denetledi.

Vali Gül’e Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Kaymakam Ömer Kayalı eşlik etti. Restoran ve kafelerin yoğun olduğu Ali Nadi Ünver Bulvarı’nda yapılan denetime katılan Vali Gül, HES kodu sorgulamasının yapılıp yapılmadığını, 1,5 metrelik masa aralıkları uyulup uyulmadığını ve müşteri kapasitesini kontrol etti.

Yapılan denetimlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde tüm Türkiye’de denetimler devam ediyor. Sayın Bakanımızın talimatıyla da Gaziantep’te şu an 7 bin personel denetimde. Burada kolluk kuvvetleri var, belediye ekipleri ve sivil toplum kuruluşları var yani denetimle ilgili uzaktan yakından ilgisi olan herkes var. Bunlar daha çok rehberlik amaçlı denetimler yapıyorlar. Bu kontrollü normalleşme döneminde, denetimleri daha sıklaştırarak, rehberliklerimizi arttırarak inşallah bu süreci kazasız belasız atlatacağız” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise “Kontrollü serbestlik denetimleri standarttı çerçevesinde esnafımızla beraberiz. Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda ekiplerimizin sayısını arttırdık amacımız burada ceza yazmaktan daha çok vatandaşımızı bilinçlendirmek” ifadelerini kullandı.

Ekiplerin önceden de olduğu gibi denetimleri sürdürdüğünü kaydeden Ömer Kayalı, hedeflerinin bulaş riskinin azaltılması olduğunu söyledi.