Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Vursavuş: “Kaldırımlar ve parklar büfecilerin değildir”

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ 1. BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA BAYAR, KATİPLER SEVİL CAN VE YUSUF ARISOY TARAFINDAN AÇILDI.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı 5. Oturumunda CHP’li Mustafa Fidan Vursavuş, kaldırım ve park işgallerini gündeme getirdi.

Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar, katipler Sevil Can ve Yusuf Arısoy tarafından açılan mecliste gündem dışı konuşan CHP’li Mustafa Fidan Vursavuş, kaldırım ve park işgallerinin Adana’ya yakışmadığını söyledi. Vursavuş, “Kaldırımda büfe olmaz. Kaldırımlar ve parklar halkındır. Bu çirkin görüntüler Adana’ya yakışmamaktadır. Meclis olarak bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırarak tarihe geçmelidir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Vedat Gündoğan, 2 yıldır Girne Köprüsü inşaatını, Türkmenbaşı Bulvarı’nın otoyola bağlanması ve Turgut Özal ve diğer 3 yerde üst geçitlerin inşaatı ve Adana’nın trafik sorunlarını gündeme getirdiklerini söyledi. Gündoğan, sözleşmeli personellerin ücret alacaklarının ödenmesi konusunda idarenin duyarlı davranması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra gündemlere geçildi. 12 teklif ilgili komisyonlara gönderildi. 5 komisyon raporundan 1’i oy çokluğuyla diğer maddeler ise oy birliğiyle kabul edildi.