Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Asayiş

 

 

Kahramanmaraş’ta Kız Yurdundan Aldıkları Olay İhbarına Giden Polis Ekipleri Öğrencilerden Sürprizi İle Karşılaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun Kahramanmaraş’taki Avşar Kız Öğrenci Yurdu Yurdunda kalan kız öğrenciler, Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle polis ekiplerine bir sürpriz hazırladı.

KYK yurdunda kalan kız öğrenciler, Avşar Yurt Müdürü Nuray Akın ve yurt çalışanları ile birlikte 155 polis ihbar hattına olay ihbarında bulundular.

Aldıkları ihbar neticesinde Avşar Kız Öğrenci Yurduna intikal eden Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik Şube ekipleri KYK öğrencilerinin sürprizi ile karşılaştılar. Karşılaştıkları durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen ekipler öğrenciler ile birlikte pasta keserek, Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’ncü yıl dönümünü kutladılar.

Güvenlik Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları karşılaştıkları sürpriz karşısında;” İlimizin Asayişi elbette çok önemli. Ancak geleceğimiz olan gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim-öğretim görmeleri, barınma alanlarında güvende olmaları en önemli hedeflerimizdir. Geldiğimizde de böyle bir sürprizle karşılaştık. Hem duygulandık, hem şaşırdık, hem sevindik üzücü bir olay olmadığı için. Bunu düzenleyen, organize eden başta kurum müdürümüz, sevgili genç kardeşlerimiz, kurum yetkilileri hepsine çok teşekkür ediyorum. Her sıkıntılarında, her zaman yanlarındayız.” dedi.

Avşar Yurt Müdürü Nuray Akın ise ‘’ Biz polisimizle sürekli birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma içerisinde olmak zorundayız. Çünkü onlar bizim olmazsa olmazımız. En kötü günümüzde, en zor zamanımızda her zaman bizim yanımızdalar. Biz 174. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız Emniyet Teşkilatımızın kıymetli mensuplarına yavrularımızla birlikte, Avşar yurt müdürlük personelimizle birlikte ne yapabiliriz diye düşününce böyle bir sürpriz hazırlayalım dedik. Polislerimizi sadece her hangi bir olay veya sıkıntı anında yurdumuzda görmek yerine onları bu güzel haftada onların kuruluş yıldönümünde tatlıyla, şakayla, güler yüzle ve muhabbetle karşılamak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Sürçü lisan ettiysek af ola. Bu sürprizin ağız tadımızı bozmaması, milletimize, ülkemize, devletimize ve teşkilatımıza daha huzurlu, daha mutlu, daha güzel günler getirmesi dileği ile tekrar olmamak kaydıyla kabul edilmesini arzu ediyoruz.” dedi.

 

DİĞER VİDEOLAR