SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

DR. FEYZULLAH TECİRLİ MV. ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

DR. FEYZULLAH TECİRLİ MV. ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI
Bu haber 17 Mart 2023 - 11:48 'de eklendi.
Paylaş

Dr. Feyzullah Tecirli Kahramanmaraş Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Seçim startının verilmesinin ardından partilerde de milletvekilliği aday adaylığı için başvurular başladı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden  Kahramanmaraş milletvekilliği aday adayı olarak başvuru yapan isimlerden biri de  Feyzullah Tecirli oldu.

Siyasi kariyerine lise yıllarında AK Parti Kahramanmaraş Lise Teşkilatı Başkanı olarak başlayan Tecirli sırasıyla, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Üniversiteler Komisyonu üyesi, 6. Dönem AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi olarak görev yaptı.

  1. Dönem Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı da olan Tecirli, “14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler  için 28. dönem milletvekilliği aday adaylığı içinde müracaatımı yaptım.

 “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘’TÜRKİYE YÜZYILI’’ vizyonuyla Milletim ve Memleketim adına her türlü zorluğu omuzlamaya hazırım. önümüzdeki zorlu süreçleri birlikte aşmak için Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı oldum.”

Dr. Feyzullah TECİRLİ 1990 yılında Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Bölümünden 2013 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede, İşletme Anabilim Dalında yaptığı yüksek lisansını 2016 yılında tamamladı.

Doktora eğitimini Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde İktisat Anabilim dalında “İnovasyon, İstihdam ve Ekonomik Büyüme İlişkisi: Teori Uygulama” tez başlığı ile tamamladı. Çalışma hayatına 2013 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Gönen MYO da öğretim görevlisi olarak başlayan Tecirli, burada bir süre çalıştıktan sonra, Gençlik ve Spor Bakanlığı HİS Federasyonunda Bilişim Uzmanı olarak çalışmaya devam etti.

 2016 yılında kendisinin kurduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı VIP Global Ajans A.Ş.’ de ticari faaliyetlerde bulunduktan sonra, Amerikan merkezli Genetik Hayvancılık firması olan Royal Atlantic Holdings LLC’de ticari faaliyetlerine devam etmeye başladı. 2019 yılında Mersin Üniversitesinde Öğretim Elemanı olarak göreve başlayan Tecirli, halen bu kurumda çalışmaya devam etmektedir.

Lise yıllarından bu yana gençlik faaliyetleri içerisinde bulunan Tecirli, Kahramanmaraş Gençlik Meclisi Başkanlığı, SDÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı ve YÖK Ulusal Öğrenci Konseyi Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Ayrıca spor federasyonları ve çeşitli Gençlik STK’larında yönetim kurullarında görev almıştır.

Siyasi kariyerine lise yıllarında AK Parti Kahramanmaraş Lise Teşkilatı Başkanı olarak başlayan Tecirli sırasıyla, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Üniversiteler Komisyonu üyesi, 6. Dönem AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi olarak görev yapmıştır. Son olarak 27. Dönem Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilen Tecirli evli ve 1 çocuk babasıdır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA