SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

İş İnsanı Mehmet Balduk Hayatını Kaybetti

İş İnsanı Mehmet Balduk Hayatını Kaybetti
Bu haber 17 Temmuz 2022 - 9:31 'de eklendi.
Paylaş

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası Eski Başkanı ve iş dünyasının duayen ismi Nazar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Balduk  İstanbul’da geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Kahramanmaraş Sanayisinin gelişiminde, on binlerce istihdam, milyonlarca dolar ihracat ve kent ekonomisinin temel taşlarına yaptığı hamleler ile tanınan TOBB  Eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı İş İnsanı Mehmet Balduk’un vefatı Kahramanmaraş’ta büyük üzüntü oluşturdu

www.1medya.net ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

MEHMET BALDUK KİMDİR?

1956 yılında Kahramanmaraş ‘ta doğan Balduk İlk ve Orta öğrenimini Adana Çukurova Koleji, Lise Öğrenimini ise Kahramanmaraş lisesinde tamamlamıştır. Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur.

1987 – 1991 ve 1991 – 1992 yılları arasında Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Balduk, 1995- 2011 yılları arasında da 16 yıl Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. 2000- 2005 yılları arasında da TOBB Başkan Vekilliği görevinde bulunan Balduk 1997 yılında Akedaş’ın kurulmasına önderlik etmiş ve 1997-2011 yılları arasında Akedaş Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. Nazar Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır . Mehmet balduk evli ve 2 çocuk babasıydı.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA