Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

KSÜ İlahiyat Fakültesinde Aşure Etkinliği Düzenlendi

Bu haberin fotoğrafı yok

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Onikişubat Belediye Başkanlığı işbirliğiyle İlahiyat Fakültesinde aşure etkinliği düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can,  Onikişubat Belediye Başkanı HanefiMahçiçek, KSÜ Rektör Yardımcıları, personel ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Can yaptı.

Aşure gününün kültürümüzdeki anlam ve önemine değinen Rektör Can, aşure etkinliğinin düzenlenmesine katkı sağlayan Onikişubat Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Onikişubat Belediye Başkanı HanefiMahçiçek ise ilahî bereket ve feyzin, Rabbanî ihsan ve keremin bol olduğu Muharrem Ayının güzelliklerinden istifade etmek maksadıyla KSÜ’nün katkılarıyla aşure etkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan da kısa bir selamlama konuşması yaparak KSÜ Rektörlüğü ve Onikişubat Belediye Başkanlığına etkinliğe verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini sundu.

İlahiyat Eğitimini Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Maraşlıgil de kısa bir selamlama konuşması yaparak, geleneksel hale getirdikleri aşure etkinliğine destek olanlara teşekkürlerini ifade etti.

Açılış konuşmaları ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Genç tarafından yapılan duanın ardından konuklara aşure ikramı yapıldı.