SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

MHP’li Erkan Akçay’dan EYT ile ilgili önemli açıklamalar!

MHP’li Erkan Akçay’dan EYT ile ilgili önemli açıklamalar!
Bu haber 26 Eylül 2022 - 11:13 'de eklendi.
Paylaş

EYT ile ilgili çalışmaların hız kazandığı bu dönemde, tarih vererek mutlu sonu işaret eden Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Yeni yılın ilk haftası Meclis’ten EYT geçer” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, prim ve gün sayısını doldurmasına rağmen yaş sebebiyle emekli olamayan binlerce kişiye ilk güzel haberi verdi.

Bakan Bilgin, “Çözüm aşamasına geldik. O dosyayı tamamladığımız gün, Türk kamuoyuyla paylaşacağız. Acil olan sorunların ertelenmemesi gerekir.” dedi.

“Yeni yılın ilk haftası Meclis’ten EYT geçer”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “EYT ile ilgili çalışmaların kasım ayı içerisinde Meclis’e gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası Meclis’ten EYT geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz, yeni yıla EYT’lilerin sorunlarını çözmüş şekilde girmek.” diyen Akçay, şöyle devam etti:

 

“Kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmeyin”

“Cumhur İttifakı ve MHP olarak konunun sahibiyiz, gereken çalışmaları yapıyoruz. Gereken katkıyı da veriyoruz. İnşallah Genel Başkanımızın da dediği gibi EYT defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere en iyi şekilde çözerek kapatacağız.

Vatandaşlarımız EYT ile ilgili resmi açıklamaları dikkate alsın. Sosyal medyada kara propaganda yapmak isteyenlere, aklı sıra muhalefet yapmak isterken kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmesin.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA