Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞAMPİYON GÜREŞÇİLER BAŞKAN AYDIN’I ZİYARET ETTİ

Bu haberin fotoğrafı yok

Afyon’da, 18-22 Kasım tarihlerinde düzenlenen Minikler Serbest-Grekoromen 1. ligi finallerinde Kayseri Talas GSK takımını 7-3 yenerek 2019 yılı şampiyonu olan Göksun Güreş Eğitim Merkezi (GEM) güreşçileri Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ı makamında ziyaret ettiler.

Şampiyon güreşçiler ile yakından ilgilenip sohbet eden Başkan Aydın, Göksun denilince ata sporu güreşin her zaman var olduğu bir ilçe akla geldiğini söyledi.

 

Minik pehlivanların sadece Göksun’u değil Kahramanmaraş’ı temsil noktasında elde ettiği başarıdan çok mutlu olduklarını ifade eden Başkan Aydın, konuşmasında şunları kaydetti:

 

“Tabi Göksun denilince ata sporunun her zaman var olduğu bir ilçe olduğunu herkes biliyor. Hem bu anlamda, hem de ilimizi temsil noktasında böyle bir başarı göstermeleri bizi ziyadesiyle memnun ve mutlu etmiştir. Hocalarıma çok çok teşekkür ediyoruz. Bu gençlerimizin hem zihnen, hem bedenen gelişimlerinde çok ciddi gayretler sarf ediyorlar, çalıştırıyorlar, gece demeden, gündüz demeden müsabakalara hazırlıyorlar. İlimizi ve ilçemizi temsil noktasında gereken fedakarlığı gösteriyorlar. Biz bundan çok mutlu oluyoruz.”

Yerel yönetim olarak spor camiasına ellerinden gelen yardımı yaptıklarına işaret eden Başkan Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizler de yerel yönetim olarak spor camiasına elimizden gelen yardımı yapmayı hem taahhüt ediyoruz, hem de gayret ediyoruz. Bu da bizim görevlerimiz arasında. Bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, bu gençlerimizin hem zihnen, hem bedenen gelişimlerine katkı sağlayan hocalarımız ile spor müdürlüğümüz ve güreş eğitim merkezi müdürlüğümüze yürütülen gayretli çalışmalardan dolayı şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Güreşçilerimizi tebrik ediyorum, Kahramanmaraş’ımız ve Göksun’umuz adına böyle bir başarı hakikaten çok önemli. Rabbimden daha farklı müsabakalarda daha da başarılı kılmasını diliyorum.”

Göksun GEM Antrenörü Hamit Kırlar, ise yaptığı konuşmada elde edilen başarının bir takım başarısı olduğunu belirtti. Kırlar, “Bu şampiyonada başarı sağlanmasında emeği olan müdürlerimize ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. 16 takımın yer aldı ligde gurubumuzu birinci olarak bitirdik. Çeyrek finalde Batman Petrol, yarı finalde Antalya Korkuteli, finalde ise Kayseri Talas GSK takımını yenerek Türkiye Şampiyonu olduk” dedi.

Ziyarette, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kapuçam, Göksun GEM Müdürü Akif Kıraç ile GEM Antrenörleri Hamit Kırlar, Osman Enes Köklü ve şampiyon güreşçiler yer aldı.