Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAKAN ÖZHASEKİ, KAHRAMANMARAŞ’TA “AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI” PROGRAMINA KATILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Gece gündüz demeden çalışan, emin olun bu bölgeleri bile her seferinde kendine dert edip, neredeyse her kabinede ‘orada ne oluyor, ne yaptık, neredeyiz’ diye hesap soran bir liderimiz var.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ, KAHRAMANMARAŞ’TA “AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI” PROGRAMINA KATILDI

Bakan Özhaseki, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nda düzenlenen “AK Parti Şehir Buluşmaları”ndaki konuşmasında, depremler sürecinde bölgeye yardım gönderen vatandaşlarla iftihar edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Deprem bölgesindeki vatandaşları güvenli konutlara yerleştirene kadar bölgeden ayrılmayacaklarını aktaran Özhaseki, şöyle konuştu:

“Burada yaklaşık 30 bin konutun inşaatına başladık. Şu kadar köy evi, şu kadar şey diye saymak istemiyorum, sizi rahatsız ederim. Rakamların hepsi bizde mevcut. Bugün de Allah nasip ederse 9 binden fazla, geneli şehir merkezinde olan inşaatlarımıza başlıyoruz. 225 kadar da iş yerinin inşaatına başlıyoruz. Bu, merkezin bir an önce sağlıklı bir şekilde hayata geçmesi için yapılan işler. Eğer biz merkezi bir an önce hayata geçirirsek, ayağa kaldırırsak dışarıya giden kardeşlerimiz de bir an önce buraya dönecekler diye düşünüyorum. Bir şeye daha karar verdik. Özellikle Kahramanmaraş’ta merkezdeki inşaatları biz devlet olarak üstlendik. İnşallah biz yapacağız ve örnek olsun istiyoruz. Bu bölgede çalışan ünlü mimar arkadaşlarımız var. Bölgenin planlamalarını getirdiler. Meydan projesini getirdiler. İçeride bakacağız, heyet olarak. Evet, üzerinde anlaştık dersek o projeyi de bundan sonra uygulamaya geçeceğiz. İnşallah iki üç sene içerisinde bütün inşaatlar bittiğinde emin olun giden kardeşlerimiz yeniden dönmüş olacak.”

“Hepimizin gururu olan bir liderimiz var”

Bakan Özhaseki, partinin aldığı karar doğrultusunda şehir buluşmaları programı düzenlediklerini ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirtti.

Programlarda vatandaşların dertlerini dinlediklerini ve bir değerlendirme yaptıklarını ifade eden Özhaseki, şöyle devam etti:

“Ülkemiz hakkında, insanımız hakkında güzel işler olsun diye gayret ediyoruz. Onun için evimizi, yurdumuzu terk ediyoruz. Onun içindir ki dükkanımızı bırakıp buraya geliyoruz ve birbirimizi dinliyoruz. İnşallah sonuna kadar da biz bu mücadelede böyle devam ederiz. Değerli kardeşlerim hiç kimse unutmasın. Bizler sıradan bir parti değiliz. Bizim bir derdimiz var. Bizim bir kavgamız var. Bizim medeniyet diye bir derdimiz var. Bizim tarihe karşı, misyonumuza karşı bir sorumluluğumuz var. Liderimiz de sıradan bir lider değil. Gençliğinden itibaren bugüne kadar hayatı mücadeleyle geçmiş bir insan. Gece gündüz demeden çalışan, emin olun bu bölgeleri bile her seferinde kendine dert edip, neredeyse her kabinede ‘orada ne oluyor, ne yaptık, neredeyiz’ diye hesap soran bir liderimiz var. Böyle olunca biz de yerimizde duramıyoruz. Cumhurbaşkanımızın gayretleri ve birçok insanın senelerdir, senelerce vermiş olduğu emekler neticesinde dün bize baskıya maruz kalırken, binbir türlü zorluklar içerisinde hayatımızı devam ettirirken, inandığımız yolda devam ederken binbir türlü işkenceye maruz kalırken çok şükür Cenabıhak zafer nasip etti ve iktidar oldu.”