SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

Başkan Mahçiçek İlk Kez Oy Kullanacak Gençlerle Bir Araya Geldi…

Başkan Mahçiçek İlk Kez Oy Kullanacak Gençlerle Bir Araya Geldi…
Bu haber 17 Ocak 2023 - 17:44 'de eklendi.
Paylaş

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye Yüzyılı vizyonu ile ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye’ sloganıyla düzenlenen programda ilk kez oy kullanacak gençlerin sorularını cevapladı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye’ sloganıyla düzenlediği programa katılarak gençlerle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kahramanmaraş Gençlik Merkezi’nde düzenlenen program, AK Parti Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Ünaldı ve çok sayıda gencin katılımıyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Gençler İçin Türkiye Yüzyılı’ vizyonu çerçevesinde 2023 yılında ilk kez y kullanacak gençlerin katıldığı programda Başkan Mahçiçek ve AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, gençlerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

Programda, Gençlik Merkezi’nin Tiyatro Grubu da sahne alarak, kadına şiddet ve madde bağımlılığına dikkat çeken performanslarını sergiledi.

‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye’ programlarıyla Onikişubat’ta ikamet eden en az 50 bin gence ulaşılması hedefleniyor.

“Bu ülkenin alanında iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı var çocuklar”

Programda gençlerin sorularını yanıtlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, hayatından anlattığı kesitlerle öğütler vererek, “Bu ülkenin alanında iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı var çocuklar. Yani bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Çok daha donanımlı insanlar olursak, bu ülkeyi çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Özgüvenimizle, gayretimizle, kişiliğimizle dünyaya damga vuracağız inşallah. Vurduk mu vurduk. Son zamanlarda bir gencimiz çıktı İHA’ları, SİHA’ları yaptı değil mi? O İHA’lar, İHA’lar neler yaptı? Libya’yı işgalden kurtardı. Hafter diye Amerikan uşağı bir adam Libya’yı işgal edecekti. Libya’nın da elinde yüzde 6 toprağı kalmıştı ama Türkiye’nin İHA ve SİHA’ları devreye girdi, Hafter’i oradan kovdu, Libyalılara topraklarını verdi. Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurmak istiyorlardı, İHA’lar ve SİHA’lar devreye girdi, terörü bitirdi. 30 yıllık Ermeni işgalindeki Azerbaycan topraklarını yine bizim İHA ve SİHA’larımız kaldırdı. Azerbaycan askeri kendi başına kurtarabilse 30 seneden beri kurtarırdı. Mücadele ettiler ama işi çözen bizim silahlarımız oldu. Şimdi çok daha farklı, çok daha mükemmellerini yapıyoruz. İnşallah ülkemizi dünyada sözü geçen, güvenilir, güçlü bir ülke yapacağız” dedi.

“Bu ülkeyi çok daha güçlü şekilde 2053’e, 2071’e götürecek olan sizlerseniz”

Programda konuşan AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara da gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere verdiği önemi anlattı. 2053 ve 2071 vizyonuna Türkiye’yi gençlerin götüreceğine dikkat çeken Kara, “Öncelikle geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizle beraber olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Pırıl pırıl gençler, heyecanlı ve meraklı bakışlar bizim için çok kıymetli. Biz, gençlik yıllarından bu yana siyasetin içerisinde olmuş, ülkesi, milleti ve gençler için mücadele vermiş bir lidere sahibiz. Dolayısıyla böyle bir lidere sahip teşkilatın gençleri dinlememesi, onlarla bir araya gelmemesi, onların fikir ve görüşlerini almaması bizim için hiç düşünülecek bir şey değil. Dolayısıyla sizin varlığınızdan aldığımız güçle bundan önce nasıl mesafe kat etmişsek, bundan sonra da inşallah hepinizin mücadelesiyle, inancıyla, çalışmasıyla, gayretiyle, kaygısıyla 2053 ve 2071 vizyonuna ilerleyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedef aslında biz değil, sizsiniz. Bu ülkeyi çok daha güçlü şekilde 2053’e, 2071’e götürecek olan sizlerseniz. O yüzden mücadele hiçbir evrede bitmiyor, aynı şekilde devam ediyor” şeklinde konuştu.

Program soru-cevap şeklinde ilerlerken, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA