Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

BÜYÜKŞEHİR’DEN DMD HASTASI SEYDİHAN’I MUTLU EDEN ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 Eylül DMD Farkındalık Günü dolayısıyla DMD hastası 11 yaşındaki Seydihan’ı evinde ziyaret ederek moral verdi. İmalı ailesi, destekleri için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Engelli ve

Şehrin imarı ve inşası noktasında tüm alanlarda faaliyetlerini sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çerçevesinde de vatandaşları yalnız bırakmıyor. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 Eylül Duchenne Musküler Distrofi (DMD) Farkındalık Günü dolayısıyla şehirde kas erimesi hastalığıyla mücadele eden 11 yaşındaki Seydihan İmalı’yı ziyaret ederek moral verdi. DMD hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için gerçekleştirilen ziyarette Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Seydihan’ı çeşitli hediyelerle mutlu ederken, aile bireylerine de yalnız olmadıklarını hissettirdi.

Özel Gereksinimli Kardeşlerimizin Yanındayız

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Tuba Gökçen, “DMD hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için 7 Eylül DMD Farkındalık Günü’nde İmalı ailesini ziyaret ederek evlatları Seydihan ile bir araya geldik. Özel gereksinimli kardeşlerimize destek olmak ve morallerini yükseltmek için gayret ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör öncülüğünde tüm özel gereksinimli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

 

Ekiplerin Ziyareti Bizleri Mutlu Etti

DMD hastası Seydihan İmalı’nın annesi Nejla İmalı, “Oğlum Seydihan’ın 5 yaşındayken DMD hastası olduğunu öğrendik. Şu an hareket etmekte zorlanıyor. Günün büyük çoğunluğunu evde geçiriyor. Bu anlamlı günde Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ziyareti bizleri mutlu etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.