Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Büyükşehir’den OSB çalışanları için çifte müjde

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB) İŞ BİRLİĞİNDE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAYİ BÖLGESİ OLAN OSB’DE HEM POLİKLİNİK HİZMETİ VE ACİL MÜDAHALELERİN YAPILACAĞI BİR TESİS HEM DE KADIN İŞÇİLERİN GÜN İÇİNDEKİ YOĞUN TEMPOSUNU BİR NEBZE DE OLSA RAHATLATMAK ADINA KREŞ YAPILACAK.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) iş birliğinde Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi olan OSB’de hem poliklinik hizmeti ve acil müdahalelerin yapılacağı bir tesis hem de kadın işçilerin gün içindeki yoğun temposunu bir nebze de olsa rahatlatmak adına kreş yapılacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 Mart Ayı Dönem Toplantısı’nın Birinci Birleşimi Büyükşehir Konferans Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın başkanlığında toplandı. Bileşimde Türkiye’nin en büyük sanayi sahası olan OSB’nin sağlık ihtiyaçlarına önemli oranda destek verecek sağlık tesisi protokolü için ilk adım atıldı. Öte yandan kadın işçilerin sanayideki yoğun temposunu gündelik yaşamına dokunarak bir nebze de olsa rahatlatmak için Büyükşehir Belediyesi ve OSB iş birliğinde OSB’nin içerisine kreş inşa edilecek.

“OSB’nin sağlık tesisi ihtiyacı giderilecek”

Meclis’te açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, “Türkiye’nin en büyük OSB’sine sahibiz. Maalesef olası tedavilere yanıt verecek bir tesis, sanayi bölgemizde bulunmuyor. Geçtiğimiz hafta Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile OSB’ye bir ziyaretimiz oldu. OSB iş birliğinde bölgede poliklinik hizmeti ve acil müdahalelerin yapılacağı bir tesisi hayata geçirme kararı alındı” dedi.

“Kreş, 8 derslikten oluşacak”

Çalışan kadınların yaşamını rahatlatmak adına OSB’de kreş hizmeti verileceğinin müjdesini veren Toprak, “OSB, arsayı temin edecek. Büyükşehir de kreş inşaatını yapıp işletmesini yapacak. Kreş, 8 derslikten oluşacak” diye konuştu.