Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇiNLİ YAPIMCILAR “MARAŞ DONDURMASI”NIN BELGESELİNİ ÇEKİYOR

Çin Merkezli Docslab Beijing Media Technology belgesel çekim ekibi, dondurmanın yapım aşamasını görüntüleyerek belgesel çalışmasına başladı.

ÇiNLİ YAPIMCILAR “MARAŞ DONDURMASI”NIN BELGESELİNİ ÇEKİYOR

Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ı ziyaret etmek ve destekte bulunmak adına kentte gelen Çinli ekip, MADO tesislerini ziyaret etti.

Kanbur, şunları ifade etti:

“Çin’den kardeşlerimiz buraya geldi. Kahramanmaraş’ı ve dondurmanın yapılış belgeselini çekmek ve Çin’deki televizyonlarda yayınlatmak için fabrikamızı gezdirdik. Bize destek olacaklarını söylediler. Bizim sizlere yardımlarımız böyle olsun en azından dediler. Fabrikayı gördüler duygulandılar, yaralarımızı gördüler. ‘Sizin yaralarınızı anca sizin ürünlerinizi alarak biz yardımcı oluruz’ dediler. Sağ olsunlar bin dükkan için söz verdiler. Çin’e bin MADO dükkanı açılıyor. ‘Biz size maddi değil böyle yardım etmek istiyoruz’ dediler. Sağ olsunlar ekip olarak geldiler bizi Çin pazarına hızlı bir şekilde götürmeyi düşünüyorlar.”

Docslab Beijing Media Technology Şef Direktörü Miss Zhang Tian ise:

“Geçen yıl Kahramanmaraş’a geldik. Depremden sonra tekrar gelip bakmak istedik. Buraya gelince fazlasıyla şaşkınlık yaşadık. Burada çok büyük deprem olmuştu. Burada aynı zamanda yapılanması ve yenilenmesiyle birlikte tekrar çalışıyor olmanız bizi çok şaşırttı. Bizim buraya geliş amaçlarımızdan birisi de aslında buradaki değerleri tüm dünyanın bilmesi gerekiyor. Bu ürünleri dünyaya göstermek için buraya geldik.” dedi.