SON DAKİKA

1Medya.net. Son Dakika Haberleri, Onikişubat, Kahramanmaraş, Türkiye ve Dünya’dan Son Dakika Haberleri, En Son Kahramanmaraş Haberler, Haber, Asayiş, Ekonomi, Spor, Magazin, Eğitim, Sağlık, Siyaset, Güncel Ve Özel Haberlerin En Hızlı Ve Jet Yayınlanan, Kahramanmaraş’ın En Çok Takip Edilen Haber Sitesidir. 1medya.net yerel ve ulusal haber, siyaset, spor, ekonomi ve daha fazlası 1medya’da…
Kurukafa

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi tamamlandı

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) VE SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (SBÜ)‘NİN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ “1. FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON EĞİTİM KONGRESİ” ALANINDA UZMAN BİLİM İNSANLARININ KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi tamamlandı
Bu haber 24 Ekim 2021 - 13:30 'de eklendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ)‘nin birlikte düzenlediği “1. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi” alanında uzman bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

HKÜ’nün ev sahipliğinde; fizyoterapiden eğitime, eğitimden teknolojiye, teknolojiden yapay zekaya kadar geniş konu yelpazesi ve zengin bir içeriğe sahip olan Kongre, Türkiye’den 13 farklı üniversite ve Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nden akademisyenler ile alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirdi. Video konferans yöntemi ile çevrimiçi gerçekleştirilen Kongre’de; program geliştirme, öğrenme modelleri, e-öğrenme araçları, Türkiye’deki eğitim profili, kalite standartları, ders planlama, ölçme ve değerlendirme süreçleri gibi birçok konu tartışıldı.

1. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitimi Kongresi’nin açılış konuşmalarını, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, SBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek ile HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yakut yaptı.

“Temel becerilerin kazanılması zorunluluk haline geldi”

1. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi’nin açılış konuşmasını yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “COVID-19 salgını, teknolojideki gelişmeler ve değişimlerle birlikte geleneksel öğretme, öğrenme ve değerlendirme yöntemlerinin geliştirilmesi gerekliliğini ön plana çıkarmıştır. Tüm disiplinlerde olduğu gibi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında da öğrencilere; günün gerektirdiği güncel bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılması, ayrıca mesleğe yönelik beceri ve yetkinlikler yanında, günümüzün gerektirdiği teknoloji okuryazarlığı ve yöneticiliği, kritik analitik yapabilme, öğrenmeyi öğrenme ve benzeri gibi temel veya genel becerilerin kazandırılması adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu bağlamda, tüm bu konuların masaya yatırılarak detaylı olarak tartışılacağı bir kongrenin, paydaşlarımız ile işbirliği içerisinde, üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizik Tedavi Rehabilitasyon Bölümü ile Eğitim Fakültesi tarafından birlikte düzenleniyor olması büyük önem arz etmektedir” dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) bünyesinde bulunan Gülhane Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tarihçesinden bahsederek Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanına sunduğu katkıları anlatan SBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek ise; “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi’ndeki çıktılarının, bu alandaki araştırmacılara ve insanlığa büyük yarar sağlayacağını düşünüyorum. Genişleyen bilgi alanı içerisinde, meslektaşlarım böyle kongreler ile birlikte daha etkin ve yetkin çalışmalar yapmaya devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Eğitimin gönül ve emek işi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yavuz Yakut ise, “Dünya Fizyoterapi Birliği, mesleğin doğrudan uygulanmasına yönelik olarak, eğitim süreçlerinde ciddi değişiklik önerileri yayımladı. Halen dünya standartlarında yapılmakta olan ülkemizdeki fizyoterapi ve rehabilitasyon eğitimi süreçlerinin de bu değişiklikleri tartışması ve uygulaması gerekmektedir. Eğitim Fakültemiz ile işbirliği içerisinde düzenlendiğimiz kongremiz bu konularda çok değerli tartışmaların yapılmasını sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Geniş bir katılımla devam eden ve konunun her yönüyle ele alındığı “1. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi” verimli geçen iki günlük sürenin ardından, kapanış ve değerlendirme oturumu ile sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA