Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Kardeşinin gerçek katilinin tutuklanmadığı iddiasıyla Ankara’ya yürüyüş başlattı

GAZİANTEP’TE YAŞAYAN SAVCU BOZKURT (52), 3 YIL ÖNCE ŞANLIURFA BİRECİK’TE ÜVEY AMCASI VE ÇOCUKLARI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLEN KARDEŞİ MEHMET BOZKURT’UN ESAS KATİL ZANLILARININ TUTUKLANMASI İÇİN ADALET YÜRÜYÜŞÜNE BAŞLADI. ADALET İÇİN GAZİANTEP’TEN ANKARA’YA YÜRÜYECEĞİNİ SÖYLEYEN SAVCU BOZKURT, KARDEŞİNİN ÖLDÜĞÜ CİNAYET OLAYINI KATİL ZANLISININ BABASININ ÜSTLENDİĞİNİ BELİRTEREK, GEREKİRSE CUMHURBAŞKANI VE ADALET BAKANI İLE GÖRÜŞECEĞİNİ AÇIKLADI.

GAZİANTEP'TE YAŞAYAN SAVCU BOZKURT

Gaziantep’te yaşayan Savcu Bozkurt, 3 yıl önce öldürülen kardeşinin katil zanlısının tutuklanan amcası değil, amcasının oğlu olduğunu iddia etti ve Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Olay, Şanlıurfa Birecik İlçe Jandarma Karakolu önünde 23 Ocak 2017 tarihinde meydana gelmişti. Alınan bilgiye göre, aralarında husumet bulunan amca çocukları arasında çıkan kavgada taraflar sopalarla birbirine saldırmış ve Mehmet Bozkurt (40) başına aldığı darbelerle ağır yaralanmıştı. 25 Şubat 2018’de ise köy yolunda aracının önü kesilen Mehmet Bozkurt, vücudunun çeşitli yerlerine sıkılan kurşunlarla öldürülmüştü. Savcu Bozkurt’un iddiasına göre, olayın ardından Mehmet Bozkurt’un ölümüne neden olan Cengiz B. serbest bırakıldı, cinayeti üstlenen babası Hişman B. tutuklandı.

“Kardeşimi önce ölümüne darp ettiler, sonra da öldürdüler”

Yaşanan olayın ardından adaletin yerini bulmadığını iddia eden Savcu Bozkurt (52), kardeşini Cengiz B.’nin öldürdüğünü ama olayı babası Hişman B.’nin üstlendiğini belirterek, Cengiz B. ile olaya karışan Murat B.’nin tutuklanması gerektiğini söyledi. Kardeşini öldüren esas katillerin dışarıda gezdiğini ve bu yüzden adalet arayışında olduğunu ifade eden Savcu Bozkurt, “Kardeşim, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Jandarma Karakolu önünde 23 Ocak 2017’de üvey amcam ve çocuklarının sopalı yumruklu saldırısına uğradı. Orada kardeşimi ölümüne darp ettiler. Ben yetiştim ve beni de darp ettiler. Sonra gözümüzü hastanede açtık. O saldırıdan sonra kardeşim beyin kanaması geçirdi ve 12 gün hastanede yoğun bakımda tedavi gördü. O saldırıdan sonra kimse tutuklanmadı. Aynı kişiler bu sefer de 25 Şubat 2018’de de kardeşimin arabasının önünü keserek tuzağa düşürdüler ve silahlarla taradılar. Kardeşimi de arabadan indirerek silahla vurup öldürdüler. O olaydan sonra ise kardeşimi öldüren Cengiz B. yerine olayı üstlenen babası Hişman B. tutuklandı” dedi.

“Adalet için Gaziantep’ten Ankara’ya yürüyeceğim”

Olayın esas zanlılarının da tutuklanması için Gaziantep’ten Ankara’ya adalet yürüyüşüne çıktığını vurgulayan Savcu Bozkurt, “Ben olayın esas zanlılarının da tutuklanmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan ve Adalet Bakanımızdan yardım istiyorum, adalet istiyorum. Kardeşim öldü ama esas failler tutuklanmadı. O yüzden Gaziantep’ten Ankara’ya adalet yürüyüşüne başladım. Adalet arıyorum, başka bir derdim yok. Olayla ilgili deliller mevcut, kamera görüntüleri mevcut ama suçluların hepsi serbest. Adalet için 15-20 gün yürüyeceğim. Yürüyebildiğim kadar gideceğim” diye konuştu.