SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

Akdeniz’de bir metruk bina daha yıkıldı

AKDENİZ BELEDİYESİ, KİREMİTHANE MAHALLESİNDE SAHİPLERİNCE KULLANILMAYAN BİR METRUK BİNANIN DAHA YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Akdeniz’de bir metruk bina daha yıkıldı
Bu haber 02 Şubat 2022 - 8:30 'de eklendi.
Paylaş

Akdeniz Belediyesi, Kiremithane Mahallesinde sahiplerince kullanılmayan bir metruk binanın daha yıkımını gerçekleştirdi.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, sahipleri tarafından terk edildiği için zamanla harabeye dönüşen, görsel kirlilik oluşturan, her an yıkılma riski taşıdığı için vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, kimi zaman madde bağımlı kişilerin mekanına dönüştüğü için mahalle sakinlerini huzursuz edip sorunlara da yol açan terk edilmiş yapılarla mücadelesini kesintisiz şekilde sürdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak yasal süreci tamamlanan Kiremithane Mahallesi 4417 numaralı sokak üzerinde bulunan tek katlı metruk bir binanın yıkımını iş makineleri yardımıyla gerçekleştirdi.

Yıkıma tanık olan mahalle sakinleri, özellikle küçük çocukları için tehlikeler oluşturan metruk binanın yıkım çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Fen İşleri Müdürlüğünün, gerek sahiplerinin talebi gerekse mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine, ilçe genelinde bulunan ve vatandaşları rahatsız eden metruk yapıların yıkımını aralıksız sürdüreceği bildirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA