Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ARAMA ÇALIŞMALARINDA CANSIZ BİR BEDEN DAHA BULUNDU

Bu haberin fotoğrafı yok

Uludağ’dan gelen son dakika haberine göre kayıp dağcıları arama çalışmalarında bir cansız beden daha bulundu. Bedenin kime ait olduğuna yönelik tespit çalışmaları sürüyor.

ULUDAĞ’DA da kayıp dağcıları arama çalışmalarında bulunan ilk cesedin üzerindeEFE Sarp’a ait kimlik bulundu. Gelen SON DAKİKA gelişmesine göre ise Efe’nin 1200 metre aşağısında bir başka cansız beden daha bulundu. Bulunan bedenin kime ait olduğuna yönelik tespit çalışmaları sürüyor.

Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp için devam eden arama çalışmalarında iki ceset bulundu.

ÖNCE EFE SARP BULUNDU

Önce Efe Sarp’a ait montun bulunduğu yerin yaklaşık 1 kilometre yakınında bir ceset bulundu.

Bursa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Küreklidere bölgesinde yapılan arama çalışmaları sırasında bulunan montun yaklaşık 1 kilometre aşağısında bir erkek cesedi tespit edilmiştir. Arama faaliyetleri bu bölgede yoğunlaştırılmıştır. Bütün arama kurtarma ekipleri bu bölgeye sevk edilmiştir” denildi.

BİR ACI HABER DAHA GELDİ

Bölgede yoğunlaştırılan arama çalışmalarında ise bir cesede daha ulaşıldı. Bulunan bedenin kime ait olduğuna yönelik tespit çalışmaları sürüyor.

NE OLMUŞTU?

1 Aralık günü, İstanbul’dan Uludağ’a giden Mert Alparslan ve Efe Sarp, zirve tırmanışı yapmak için Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığı’nın 100 metre ilerisine, 34 SK 2280 plakalı araçlarını park etmişti. Daha sonra zirve tırmanışına geçen 2 dağcı, akşam saatlerinde havanın kararmasının ardından sisin de etkili olması nedeniyle yollarını kaybetmişti. Aileleri dağcı iki arkadaşa ulaşamayınca durumu yetkililere bildirmişti.