SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

Kadınların ürettiği atom salatası market raflarında

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ (ILO) İŞ BİRLİĞİYLE KURULAN MERYEM KADIN GİRİŞİM-ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ ÜYESİ KADINLARIN ÜRETTİĞİ 130 BİN ADET ATOM SALATA BİR ZİNCİR MARKETİN RAFLARINDA SATILMAYA BAŞLANDI.

Kadınların ürettiği atom salatası market raflarında
Bu haber 13 Ocak 2022 - 12:15 'de eklendi.
Paylaş

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) iş birliğiyle kurulan Meryem Kadın Girişim-Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi kadınların ürettiği 130 bin adet atom salata bir zincir marketin raflarında satılmaya başlandı.

Doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler, marketlerdeki yerini aldı. İlk etapta 400 kasa atom salata satın alan zincir market, toplamda 130 bin adet atom salata alımı yapacak.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından üretimi ve kadını desteklemek amacıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden tedarik edilen ve dikiminden hasadına kadar olan süreçte kadın tarım emekçilerinin dokunuşuyla üretilen atom salatalar, tüketicilerle buluştu.

Meryem Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Nur Yıldız, “Tarımda kadınların güçlenmesi ve girişimciliğin artmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan alımlar kadın tarım emekçilerimize umut oluyor. Bu kapsamda; ürettiğimiz ürünlerin tamamı olan 130 bin adet atom salatanın market müşterileriyle buluşacak olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA