SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa
Ömer Biricik
Ömer Biricik

NARSİST YÖNETİCİLER…

NARSİST YÖNETİCİLER…
Bu haber 16 Ocak 2023 - 19:43 'de eklendi.
Paylaş

Kamu kurum ve kuruluşlarında ortak bir hayalin ve hedefin peşinden koşarken, düzeni sağlayan ve insanları en çok motive eden şey, işyerinde adil ve dürüst bir yönetim olduğunun bilinmesidir.

Kamu kurumlarında çalışanların en büyük dayanağı ve gücü, onlara sahip çıkan adil bir yöneticinin varlığıdır. Çalışanına sahip çıkan bir yönetici, karşılığını emek, sadakat, mutluluk ve verimli hizmetler olarak alır. İnsanların çok çalışmasıyla, verimli çalışması karıştırılmamalı. Bir kamu görevlisi geceler boyunca çok çalıştığı halde, verimli çalışmamış olabilir. Verimli çalışmak için kişinin harcadığı zamana değil, ürettiği değere bakmalısınız.

Kurumlarda denetleme çok önemlidir. Yapılan denetimler sağlıklı, adil ve bilimsel olmalıdır. Bütün personeller ve birimler, kendilerine verilen çalışma sonrasından denetleneceğini bilmelidir. Bu nedenle yöneticiler adil olmalıdırlar. Adil olmayan bir yönetici çalışanlarından verim alması mümkün değildir.

Kahramanmaraş’ta kamu kurum ve kuruluşların yöneticilerinin büyük bir kısmının akıl almaz beceriksiz ve koltuk koruma sevdalarının yüzünden Kahramanmaraş maalesef yıllardır hak ettiği hizmeti ve yatırımı alamamaktadır.

Kurumlardaki Ayrımcılık, Baskı ve Adam Kayırmacılık iç çekişme ve gruplaşmalardan dolayı memlekete hizmet akıllarına bile gelmiyor.

Yıllardır sırtını birilerine dayayan Menfaatçi nasıl olsa bana bir şey olmaz, arkamda beni koruyanlar var diyerek krallıklarını ilan eden bazı yöneticilerin değişimine ne zaman başlanacak?

İnsanlara tepeden bakan egoist yöneticiler Gerek kendi personellerine ve gerekse halka zulüm eden, kurumlarında, adam kayırma ve kendine yakın bulduğu dalkavuk tiplere önemli görevler veren personele her konuda psikolojik baskı uygulayan bu tip yöneticiler Kahramanmaraş’tan temizlenmesi lazım.

Kendilerinin ve çevrelerinin çıkarları için işgal ettikleri makamları kullanıp,  kendilerini kral ilan eden bazı yöneticiler, astığım astık, kestiğim kestik gibi otoriter kibir abidelerinin bu

Davranışları, kul hakkını hiçe saymaları elbetteki cezasız kalmamalıdır.

Kahramanmaraş’ın yeniden şahlanması, halkın beklediği hizmetlerin gelmesi için başarılı, çalışkan, İş bilen, dürüst ve vicdan sahibi yeni bir yönetici kadrosuna, bazı kurumlarda kökten sil baştan değişime acilen zaruriyet vardır.

Kurum yöneticileri derken bulundukları makamların hakkını fazlasıyla veren Çok başarılı yöneticilerimizde var. Memleketimize ve halkımıza hizmet getirmek için büyük çaba gösteren yöneticiler de korunarak destek verilmelidirler. Siyasetçilerin yöneticilerden kanuna aykırı her hangi bir iş isteyeceklerine inanmıyorum. Siyasetçiler kurumlarda olan bitenleri denetlemeleri gerekir diye düşünüyorum. Aksi halde yöneticilerin bütün olumsuzlukları kendilerine mal edilecektir.

Liyakat ve ehliyet meselesi, 20 yıllık AK Parti iktidarları döneminde, Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve diğer yöneticiler, kurumların başına birini atarken, kılı kırık yaran bir titizlikle hareket ederken, bu hususta Kahramanmaraş’ta bu hassasiyet yok denecek kadar azdır.

Kahramanmaraş siyaseti kamuoyu tarafından istenmeyen yöneticileri tespit edip,  görevlerinden uzaklaştırmaları başta devletin, memleketin ve halkın yararına olacaktır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA