SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa
Abdurrahim Talyan
Abdurrahim Taylan

Abdurrahim Taylan

Abdurrahim Taylan
Bu haber 05 Haziran 2020 - 13:11 'de eklendi.
Paylaş

Abdurrahim Taylan Kimdir ?

Kahramanmaraş doğumlu olup, ilköğrenimini Arslanbey İlköğretim okulunda, Lise öğrenimini Özel Beyza Lisesi’nde tamamlamıştır.

İlköğrenim ve lise dönemlerinde Ülfet Vakfı bünyesinde İslami ilimler üzerine özel dersler almıştır.

Üniversite eğitimine Mısır Kahire’de ( Kahire Üniversitesi Hukuk Fakültesinde)  İslam hukuku ve beşeri hukuk üzerine karşılaştırmalı bir eğitim alabilmek ümidi ile başlamıştır. Burada hazırlık ve hukuk fakültesinin ilk yılını tamamladıktan sonra ülkede cuntacılarla Mursi Hükümetine yapılan darbe sebebiyle Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesine yatay geçiş yaparak, lisans eğitimini Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bitirmiştir. Hukuk okuduğu dönemde ayrıca Anadolu Üniversitesi Önlisans İlahiyat Fakültesinden de mezun olmuştur.

Şu an Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İslam Hukuku üzerine tezli yüksek lisans yapmakta ve kurucusu olduğu Kıstâs Hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Yanı sıra Kahramanmaraş’ta ilim ve irfan ekseninde hayır çalışmaları yürüten Ülfet Vakfı bünyesinde eğitsel-sosyal faaliyetlerde bulunmakta, vakıf yönetim kurulu üyeliği görevinide yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA