Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
Ömer Faruk Şirikçi

BEL HÜM EDALL

Geçmişte Ayı Avcısı birisi ile tanışmıştım. Belinde taşıdığı bir hançerini bana göstererek <bak bununla çok ayı öldürdüm> demişti. Merakımı gidermek için nasıl yani tuttuğu zaman kolunu bir çırpıda koparabilecek bir hayvana nasıl yaklaşırdın> dediğimde bana demişti ki <Ben ayıya pusu kurarım onu ansızın yakalarım güreş tutar gibi kucaklarım. En zayıf yeri olan koltuk altından hançerimi ta ciğerine saplarım ve öldürürüm. Derisini yüzerim post yaptırırım evimin duvarına asarım. Bu sözler tüylerimi diken diken etmişken şaşkınlığımı gidermek için <hala ayı avına gidiyor musun? > diye sordum.

<Hayır> dedi ve en son  5 yıl evvel gittiği bir ayı avına bir daha gitmemeye yemin etmiş. Neden dedim.‘En son avımda yine pusu kurdum ve bekliyordum. Meğer ayıda benim için pusu kurmuş, önümden değil de arkamdan çıkıverdi ve beni sıkıca kavradı. Ben daha hançerime davranmadan ayı benim hançerimi eline aldı. Ben artık bu iş burada bitti deyip ecel terleri dökerken, ayı hançerimi yaslandığı kayaya öyle bir vurdu ki hançerim parça parça oldu. Bir müddet benim acizliğimi seyrettikten sonra hançerin parçalarını yüzüme fırlattı ve yoluna devam etti gitti. İşte o gün bir daha ayı avlamacağıma yemin ettim. Çünkü ilk defa bir hayvandan unutamayacağım bir insanlık dersi almıştım’ dedi.

Ayı avcısının bu hikayesi beni Araf suresi 179. Ayeti kerimesine götürdü.Allah. c.c buyuruyor ki o ayette ‘Andolsun ki biz cinlerden ve insanlardan bir çoğunu cehennem için yarattık. Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar. Gözleri vardır ama onlarla göremezler. Kulakları ama onlarla işitemezler. Onlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağılıktırlar. İşte asıl gafiller onlardır.’ Araff 179

Kuranda cehennem için yaratılmış kafirler ifadesine bu Yahudi milleti kadar uyan bir millet var mıdır acaba. Yahudiler (İsrail oğulları) Milattan önce 11. Yüzyılda İsrail devleti kurulduğunda İsrail oğullarını devamlı taciz eden  Amelekılerin  tamamen ortadan kaldırılmaları için  ‘Erkek, kadın, emzikli çocuk, öküz, koyun, deve, eşek ne varsa öldürmelerini yahovanın ( yani rablerinin ) bir emri olduğunu  kabul etmiş ve amelekileri kılıçtan geçirmişlerdi.

Bizim kitabız aklını kullanmayan kafirlerin hayvanlardan aşağı olduklarını ilan ederken, Yahudiler muharref kitaplarında böyle bir vahşeti  Rablerinin emri olarak görebiliyorlar.

İşte Yahudiler insanlığın yüz karası olarak anmamıza vesile olan bu sapkın düşünceleridir.Bu gün masum Filistin  halkınıda bu sapık düşünceleri sebebiyle kadın çocuk demeden, yaşlı, genç demeden öldürüyorlar. Bu yaptıkları vahşetide güya kutsal kitaplarına dayandırdıklarını başbakanlarının ağzından dünyaya ilan ediyorlar.

Yahudiler bu vahşetleriyle haklarında verilen ilahi hükmün miadının dolması için gayret ediyorlar ve o günde gelecek cehennemin yakıtı olacaklardır.Bizler ise sıranın bize gelmesini sabırla bekliyoruz. Alemlerin efendisi hendek savaşı sonrası beni kurayza Yahudileriyle nasıl hesaplaştıysa bizde günümüz Yahudileriyle öyle hesaplaşacağız inşaalllah.

Çünkü biz hesaplaşmayı iyi bilen bir milletin evlatlarıyız. Asırlarca bir vatanı paylaşıp komşuluk ilişkilerine dikkat ettiğimiz K. Maraş  Ermenileri İstiklal harbinde Fransızlarla bir olup bizi arkadan vurduklarında nasıl onların hesabını gördükse. Şimdide GAZZEDE ki kardeşlerimize zulmeden hayvanlardan da aşağı bu Yahudi milletinin hesabını görmekte bize nasip olacak inşallah.

Güç ve kuvvetimizi o hesaplaşma günü için toparlıyor ve bekliyoruz. İnşallah.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER