Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

Büyükşehir’den kiracılara müjde

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PANDEMİ DÖNEMİ DESTEKLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYEREK TÜM KİRACILARININ NİSAN VE MAYIS AYLARI KİRALARINDA YÜZDE 50 İNDİRİME GİTTİ.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PANDEMİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, pandemi dönemi desteklerine bir yenisini daha ekleyerek tüm kiracılarının Nisan ve Mayıs ayları kiralarında yüzde 50 indirime gitti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 Mart Ayı Dönem Toplantısı’nın İkinci Birleşimi Büyükşehir Konferans Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın başkanlığında toplandı. Birleşimde, dünyayı ve Türkiye’yi kısa sürede etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını nedeniyle ekonomik olarak etkilenen esnafa yardım amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında bütün kurum kiracılarının Nisan ve Mayıs ayları kiralarında yüzde 50 indirime gitme kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi daha öncesinde de genelge haricinde tüm kiracılarının 2021 yılı Ocak, Şubat ve Mart Ayı kiralarında yüzde 50 indirime gitmiş, kapalı kalan kiracılarının da kapalı olduğu süre kadar sözleşmelerinin uzatılmasını kararlaştırmıştı.

Çevre dostu belediyeden yeni enerji yatırımı

Mart Ayı Dönem Toplantısı’nın İkinci Birleşimi’nde öte yandan kurumun elektrik tüketiminin tamamının yenilenebilir enerjiden karşılanması amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından elektrik tüketiminin tamamını yenilenebilir enerjiden karşılanması için yeni 27 MW’LIK güneş enerjisi santrali kurulacak. Büyükşehir Belediyesi şu anda çalışan 1 MW’lık Biyogaz Enerji Santrali, 4 MW’lık güneş enerji santralinin haricinde kurulacak 27 MW’lık güneş enerji santralinin kurulmasıyla ihtiyacı olan tüm enerjiyi yenilenebilir enerjiden sağlamış olacak.