Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
reklam

GAİB Başkanı Kileci’den 8 Mart mesajı

GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI AHMET FİKRET KİLECİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA YAYINLANDIĞI KUTLAMA MESAJINDA “TÜRK KADINI, GEÇMİŞE GÖRE ŞİRKETLERİMİZİN KARAR MERCİLERİNDE DAHA FAZLA BOY GÖSTERİYOR. BU DURUM BİZLER İÇİN MEMNUNİYET VERİCİDİR” DEDİ.

GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında “Türk kadını, geçmişe göre şirketlerimizin karar mercilerinde daha fazla boy gösteriyor. Bu durum bizler için memnuniyet vericidir” dedi.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Kadınların toplumsal alandaki ağırlıklarını her geçen gün artırmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kileci, “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi ‘Kadınlarını geri bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur’. Biz de kendimize bu sözü şiar edinerek kadınlarımızın toplumda daha fazla söz sahibi olmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

“Türk kadını geçmişe göre karar mercilerinde daha fazla boy gösteriyor”

Toplumsal alanla paralel olarak iş dünyasında da kadınların giderek daha aktif bir rol üstlendiklerinin altını çizen Başkan Kileci, “Türk kadını, geçmişe göre şirketlerimizin karar mercilerinde daha fazla boy gösteriyor. Bu durum bizler için memnuniyet vericidir. Kadın-erkek eşitliğinin 21. yüzyıl şartlarında bir sorun olmaktan çıkması gerekiyor. Ancak ne yazık ki dünyamızda hala kadına karşı şiddet olaylarına tanık olmaktayız. Buna karşı bizler, Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak yolunda kadınlarımızın hak mücadelesine destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.