SON DAKİKA

1medya – KAHRAMANMARAŞ HABER SAYFASI
Kurukafa

SAĞLIK-SEN KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ’NİN 7. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

SAĞLIK-SEN KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ’NİN 7. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
Bu haber 12 Haziran 2022 - 14:58 'de eklendi.
Paylaş

Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulunda mevcut Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, güven tazeledi

Sahra Hotel Toplantı Salonunda Gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısına, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Ahmet Özdemir, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki, genel başkan yardımcıları Yasin Barutcu, Mahmut Faruk Doğan,Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Aile Sosyal Politikalar Kahramanmaraş İl Müdürü Mutlu Kaya, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı İbrahim Palabıyık, Onikişubat Belediyesi Meclis Üyesi ve İş Adamı Halil Tatar, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Kayseri Şube Başkanı Hakan Keser Adıyaman Şube Başkanı Yakup Çelik, ve Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet, Memur-Sen’e bağlı şubelerin yöneticileri, kurum temsilcileri ile Sendika Üyeleri Katıldı.

Kahramanmaraş 7. Olağan Genel Kurul Kongresi yeter sayısının sağlanması üzerine saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Divan teşekkülü için teklifler alınarak seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimin Açılış Konuşmasını Kahramanmaraş Sağlık-Sen Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci yaptı.

Demirci, kendi dinamikleriyle çağın gerektirdiği koşullarda örnek bir sendikacılık yapmaya çalıştıklarını dile getirerek, sendikacılığın bir hizmet ve değişim aracı olduğu bilinciyle gelişim odaklı çalışmalara devam ettiklerini söyledi. “Sağlık-Sen olarak sendikamızı, sendikal birikimimizi, gücümüzü çalışanlarımızın özlük ve sosyal haklarının artırmak için kullanmakla yetinmeyeceğiz. İnsanımıza, ülkemize ve mensubu olduğumuz medeniyete hizmet etmek için de kullanarak sağlam adımlarla geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz.”

Genel Kurulda konuşan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Sağlık-Sen’in verdiği bilgiler ve yaptığı doğru eleştirilerle önemli çalışmalara imza attığını dile getirdi.

Pandemi sürecinin başlamasıyla sağlık çalışanlarının değerinin daha da iyi anlaşıldığını söyleyen Milletvekili Özdemir, “Sağlık çalışanlarımız için önemli adımlar attık. Daha önemli adımlar da atacağız. Tüm dünyadaki sağlık çalışanları bizim ülkemizdeki sağlık çalışanları kadar özverili olamadı” değerlendirmesinde bulundu.

Genel kurulda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, delegelere seslendi. Sendikal mücadelenin önemini anlatan Durmuş, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Masada oturarak sendikal mücadele yapmadıklarını kaydeden Durmuş, “Sağlık-Sen olarak hakkın ve alın terinin karşılığını almak için mücadele ediyoruz. Yönetimimizle ve mevzuat ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yeri geliyor masaya otuyor, yeri geliyor meydanlara iniyoruz. Sahada doğru bildiğimizi yüksek sesle dillendiriyoruz. Bürokratından milletvekiline kadar tüm yetkililerle görüşüyor, sorunlara çözüm önerileri sunarak sonuç almak için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“Geneli Kapsayan Taleplerle Masaya Oturuyoruz”

Durmuş, 2019 yılında 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde göstermiş oldukları tavrın karşılığını 2021 yılında 6. Dönem Toplu Sözleşme masasında aldıklarını dile getirdi. Toplu sözleşmede sağlık hizmet kolunda 22’den fazla önemli kazanıma imza attıklarını belirten Durmuş, “Bizler hedeflerimizi belirliyor ve refah seviyesini artıracak kazanımlar için mücadele ediyoruz. Geneli kapsayan taleplerle masaya otuyoruz. 3600 ek gösterge buna en güzel örnektir. Ek gösterge için bizim tavrımız netti, tüm kamu çalışanlarını kapsamasını istedik ve mücadele ettik. Tüm kamu çalışanlarının yararlanacağı bir ek gösterge düzenlemesi yapıldı, yasalaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, Şube Sekreteri Bünyamin Menekşe, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cesur Ördek, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muammer Ayva, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçınöz,  Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Nergiz, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Kaplan.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA