Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam
Ömer Biricik

SAİT KILIÇSALLAYAN NE OLDU DA ŞEHİRDEN GİTMEK ZORUNDA KALDI?

Kahramanmaraş aşığı, memleket sevdalısı: Sait Kılıçsallayan

Kimden bahsediyoruz?

Kahramanmaraş’ın Tanıtımında Büyük emeği olan Eğitimci ve Program Sunucusu Sait Kılıçsallayan’ı Herhalde tanımayanınız yoktur.

4 yıl önce Kılıçsallayan’ın tayini Muğla Marmaris’e çıktı veya küstürdüler bilemiyorum.

Biz Kahramanmaraş ve Kahramanmaraşlılar olarak şehrin evlatlarına Sahip çıkamadık, çıkamıyoruz.

25 yıllık bir eğitimcinin nasıl olduysa bir anda Muğla Marmaris’e tayini çıktı?

Kahramanmaraş’ta doğup büyüyen Beden Eğitimi Öğretmeni, alanında yüksek lisans mezunu Rota Maraş Kitabı’nın yazarı, turizm elçisi, memleket sevdalısı, üst düzey bilgi birikime sahip yetenekli bir vatan evladıydı. Ne oldu da şehirden gitmek zorunda kaldı?

TV ekranlarında uzun yıllardır program sunuculuğu yapan insan ve doğa sevdalısı güzel insan aynı zamanda Eğitimci Sait Kılıçsallayan, Kahramanmaraş’tan neden ve niçin ayrıldı? Gitmemesi için bir şeyler yapılamaz mıydı?

Dedim ya, adı Sait. Artık o artık Kahramanmaraş’a değil, Muğla’ya ait

Biz bilemedik kıymetini Sait Hoca’nın. O kadar donanıma sahip ve zirveye çıkmış bir tanıtım elçisinin Muğla Yöneticileri ve halkı bırakır mı? Tabiki bırakmaz. Marmaris’te üç yılda 6 takdir ve üstün başarı belgesi maaş ödülü alan Kılıçsallayan’a Kahramanmaraş’ta bir teşekkür bile edilmedi.

Herkes bu şehirden 6 Şubat’ta kaçarken o koşarak memleketine geldi ve üç ay hizmet etti.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli depremin ilk anından itibaren arama -kurtarma çalışmalarına katılan Kılıçsallayan, depremin gizli kahramanıydı. Onlarca vatandaşımızı canlı olarak enkazdan çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti. Enkaz başlarından bir an olsun ayrılmayan, yaralılara müdahale eden ve enkazdan çıkardıkları insanların mutluluğuna ortak olan Kılıçsallayan, sessiz sedasız görev bölgesine geri döndü.

Projeleriyle Kahramanmaraş’ta birçok “ilk” imza attı.

Kahramanmaraş ta herkes tarafından bilinen ve hayata geçen birçok projenin de mimarı olan Kılıçsallayan, Ne kadarda aşığı olduğu Kahramanmaraş’tan kırgın gitse de ve değeri bilinmese de, o Marmaris’te yine boş durmuyor. Önümüzdeki günlerde yurt dışından yürüyüş guruplarının Kahramanmaraş’a getirip artık uluslararası tanıtıma devam edecek.

Kahramanmaraş kıymetini bilemedi, Muğla bağrına basıyor

Şehrimizi tanıtmaktan, insanların yardımına koşmaktan başka ne yaptı da yıllardır Muğla- Kahramanmaraş arası git gel yapıp mekik çekiyor? Buradan söylüyoruz. Sait Kılıçsallayan gibi donanımlı ve kendini yetiştirenlerin sayısı ülkemizde bir elin on parmağını geçmez.

Buradan yetkililere sesleniyorum, “Şehrin Evlatlarına Sahip Çıkalım”

Millet olarak yakınlarımızın değerini ancak onları kaybettikten sonra anlıyoruz. Bizim memleket olarak durumumuzda aşağı yukarı bu şekildedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER